Im Kundenauftrag
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'750 kg |
| Kerb weight | 2'215 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1VB409 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 52'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 173 kW / 235 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 89'000 |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.