7-Plätzer, 3.5 t AHK, 1. Hand, TOP Ausstattung 360°Kamera, Sitzheizung/Belüftung, Nappaleder uvm
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Type approval number | 1SE869 |
| Chassis Number (VIN) | KPT40B1ESNP090157 |
| Cubic capacity | 2'157 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 5 Jahre oder 150'000km Garantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 149 kW / 202 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 214 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 60'750 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.