CH Fahrzeug *
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'420 kg |
| Kerb weight | 1'107 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1fc965 |
| Cubic capacity | 1'242 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 45'490 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 51 kW / 70 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 / 4.7 / 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 7'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.