CH-Auslieferung mit Gratisservice, Head-Up Display, Burmester Surround Soundsystem, Paket:Night-Paket, usw.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'918 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH977 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 95'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.1 / 8.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 203 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 65'450 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.