Intérieur propre, carrosserie avec des défauts, 2 clés, carnet de service à jour. Expertisé.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'876 kg |
| Kerb weight | 1'454 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1ca844 |
| Cubic capacity | 1'362 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 73'892 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.8 / 5.6 / 6.4 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 29'800 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.