Honda Automobiles Genève-Vernier
Route du Nant-d'Avril 50
Vernier / Genève / GE
Tel: 022 341 00 77
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'660 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1HA624 |
| Car-Nr. | 503385 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20'921 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 135 kW / 143 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 130 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 54'980 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.