Neuwertiger Zustand. Werksgarantie
Autocenter Meier AG
Hauptstrasse 158
Kölliken / AG
Tel: 062 516 88 87
Tel: 079 404 74 26
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Type approval number | 1AG503 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 185 kW / 252 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.7 / 5.1 / 6.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 65'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.