expertisé jusqu’a fin 2026 , service à jour, garentie 1 année
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'515 kg |
| Type approval number | 1AE904 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 (moteur et boite à vitesse) |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 147'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 228 kW / 310 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.5 / 6.5 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 58'000 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.