Spezial-Edition: 1 von 500 für die Schweiz
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'431 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FD189 |
| Warranty | 24 Monate Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | white |
| Mileage | 1'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 87 kW / 119 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 01.2021 |
| Energy efficiency | A |
| Battery capacity | 42.0 kWh |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.