NEUZUSTAND
Auto La Torre GmbH
Aeuliloeserweg 11
Haldenstein / GR
Tel: 081 511 06 75
Tel: 079 284 63 53
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'130 kg |
| Kerb weight | 1'040 kg |
| Type approval number | 1RF101 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 108 kW / 148 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 9.7 / 7.4 / 8.7 |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.