IHR 4x4 PARTNER IN GRAUBÜNDEN
Auto La Torre GmbH
Aeuliloeserweg 11
Haldenstein / GR
Tel: 081 511 06 75
Tel: 079 284 63 53
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'360 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BB652 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 155'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 173 kW / 235 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.9 / 5.6 / 7.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 192 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.