** Top Kleinwagen ** Viele Optionen / 8-fach etc. **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'319 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1FC441 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 128'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.7 / 5 / 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 22'390 |
| Price | CHF 6'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.