| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 1'780 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1mg936 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 98'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.5 / 3.5 / 4.6 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 68'900 |
| Price | CHF 28'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.