**Aktion Leasing ab 499.- Fr. mtl.**
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'360 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH189 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.2 / 6.7 / 8.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 109'850 |
| Price | CHF 49'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.