Powerlimousine mit 605PS / Ab MFK / AB Service
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'590 kg |
| Kerb weight | 2'065 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Cubic capacity | 3'993 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 215'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 445 kW / 605 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 08.2023 |
| Fuel consumption | 13.8 / 7.7 / 9.9 |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 165'300 |
| Price | CHF 32'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.