Neuwertig - AUDI RS4-X - 530 PS - ABT-Tuning ab Werk - Perfektes Fahrzeug - Alles eingetragen - Top Ausstattung
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 2'000 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 17'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.