Garage D'Errico Automobiles Sàrl
Route de Pré-Bérard 20
Monthey / VS
Tel: 079 666 36 76
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3LA253 |
| Cubic capacity | 2'198 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 65'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 11.7 / 9.4 / 10.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 269 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.