CH-Auslieferung, Passenger Display, Parking Camera, Sport Exhaust System, High Power Hi-Fi System, usw.
| Body style | convertible |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'204 kg |
| Kerb weight | 1'750 kg |
| Type approval number | 1FA192 |
| Cubic capacity | 3'855 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 29'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 441 kW / 600 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 267 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 184'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.