CH-AUSLIEFERUNG / SCHÖNER 650i MIT M-SPORT PAKET / KOMFORTPAKET / SITZHEIZUNG & -BELÜFTUNG / DAB / DAS IDEALE ALLRAD-CABRIO
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'480 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1BC529 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 58'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 330 kW / 450 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13 / 7.1 / 9.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 139'200 |
| Price | CHF 39'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.