Service compris 10 ans ou 150'000km, garantie 5 ans ou 150'000km, réparations d'usure 3 ans ou 150'000km.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1vp286 |
| Car-Nr. | 8232.01 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 14'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 1 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 23 g/km |
| Electric range | 75 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| New price | CHF 93'760 |
| Price | CHF 58'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.