Service compris 10 ans ou 150'000km, garantie 5 ans ou 150'000km, réparations d'usure 4 ans ou 150'000km (dès la 1ère immat.)
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'380 kg |
| Kerb weight | 2'824 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 380 kW / 517 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 580 km |
| Battery capacity | 111.0 kWh |
| New price | CHF 124'090 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.