Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1HC570 |
| Chassis Number (VIN) | TMAH081A0RJ020673 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie ohne Kilometerbegrenzung |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 514 km |
| Battery capacity | 65.4 kWh |
| New price | CHF 56'050 |
| Price | CHF 44'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.