Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 233471963010 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 175'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.4 / 7.3 / 7.9 |
| CO2 emissions | 208 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.