Magnifique véhicule expertisé / Schönes gepflegtes Auto frisch ab MFK
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'555 kg |
| Kerb weight | 2'020 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1AC918 |
| Car-Nr. | VO 5878 / LR |
| Cubic capacity | 3'993 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km Moteur - boîte |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 309 kW / 420 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.4 / 7.5 / 9.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 141'900 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.