NEUPREIS: CHF 127321.- / PREISVORTEIL: CHF 24931.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Thun | Merbag
Gwattstrasse 18
Thun / BE
Tel: 033 516 45 80
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'860 kg |
| Kerb weight | 2'290 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 003166028000 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 230 kW / 197 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 108 km |
| New price | CHF 124'671 |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.