| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'125 kg |
| Kerb weight | 2'515 kg |
| Car-Nr. | 762308 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 26'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 382 kW / 519 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| CO2 emissions | 32 g/km |
| Price | CHF 121'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.