NAVI, DAB+, Bluetooth, AHK:2500kg, LANE ASSIST, FRONT ASSIST, Lenkrad- und Sitzheiz. vo., 3-Zonen Klimaaut., PDC, Rückfahrkam
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'892 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 4834 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Garantieversicherung ab 9.2025 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 30'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2024 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 50'900 |
| Price | CHF 33'550 |
Note: actual equipment may differ from that listed.