NAVI, DAB+, Bluetooth, LED, PDC, Temp. 3-Zonen Klimaaut., neue Bremsen hi.+vo., MFK bei Verkauf 2026, 4.2 lt VERBRAUCH, Besichtigung nach Voranmeldung
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Type approval number | 1AE638 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Garantieversicherung |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 114'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.7 / 3.6 / 4 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 103 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 45'750 |
| Price | CHF 15'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.