NAVI, Bluetooth, AHK:., LEDER, Sitzheiz.- und Belüftung, PDC, Rückfahrkamera, SD, 4-Zonen Klimaaut., Memory-Sitze , MFK 12.24
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'296 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 4'806 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 150'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2024 |
| Fuel consumption | 14.4 / 8.2 / 10.5 |
| CO2 emissions | 245 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 103'900 |
| Price | CHF 23'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.