AUTOMATIKGETRIEBE, Blachenaufbau, NL:1080kg., 3 Plätze, alle SERVICE
| Body style | Pickup |
| First registration date | 07.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'720 kg |
| Type approval number | 3VD153 |
| Cubic capacity | 2'461 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 145'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 06.2023 |
| Fuel consumption | 16.8 / 9.5 / 12.2 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 293 g/km |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 35'420 |
| Price | CHF 14'550 |
Note: actual equipment may differ from that listed.