CH-Fahrzeug, AUT./Temp., KLIMA, Sitzheizung, Velour, Veteranen-MFK bei Verkauf
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.1986 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'640 kg |
| Type approval number | 054230 |
| Cubic capacity | 4'194 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 265'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 04.2022 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 16'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.