NEUPREIS: CHF 210800.- / PREISVORTEIL: CHF 30900.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'085 kg |
| Car-Nr. | 333735349000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km MSI-Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 15 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 432 kW / 587 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 468 km |
| Battery capacity | 116.0 kWh |
| New price | CHF 210'800 |
| Price | CHF 166'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.