Profitieren Sie von unserem Spezialleasing von 0.00 % auf ausgesuchte Neuwagen ab Lager. Gültig bis Ende Juni 2025.
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'085 kg |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 432 kW / 587 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 468 km |
| Battery capacity | 116.0 kWh |
| New price | CHF 214'294 |
| Price | CHF 169'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.