BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'295 kg |
| Kerb weight | 2'772 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1BV393 |
| Car-Nr. | U-0000000686-034040 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km BMW Premium Selection |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 32'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 258 kW / 351 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| New price | CHF 140'490 |
| Price | CHF 78'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.