** TOP ZUSTAND **** VOLL-AUSSTATTUNG **** FRISCH AB SERVICE UND MFK **
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'290 kg |
| Kerb weight | 2'808 kg |
| Trailer load braked | 3'400 kg |
| Type approval number | 1LC829 |
| Cubic capacity | 4'367 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 125'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 298 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 139'700 |
| Price | CHF 45'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.