Gut Zustand MFK.05.2025
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'599 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VE966 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 161'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.7 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 39 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Battery capacity | 8.8 kWh |
| New price | CHF 42'800 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.