Reise Buschtaxi für 2 Erwachsene und 2 Kinder
Garage Mösch GmbH
Stettenenstrasse 41
Eiken / AG
Tel: 062 871 25 68
Tel: 079 293 80 07
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'035 kg |
| Kerb weight | 2'105 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 3TA353 |
| Cubic capacity | 4'164 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 151'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 69'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.