Vorführwagen, sofort verfügbar, MSI + Garantieverlängerung
Mercedes-Benz Automobil AG, Wettingen | Merbag
Otelfingerstrasse 44
Wettingen / AG
Tel: 056 546 25 85
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'390 kg |
| Kerb weight | 1'968 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 233472340000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie 3 Jahre / 100‘000km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 12'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 90 kW / 123 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 379 km |
| Battery capacity | 45.0 kWh |
| New price | CHF 59'363 |
| Price | CHF 33'899 |
Note: actual equipment may differ from that listed.