Mercedes-Benz Automobil AG, Stäfa | Merbag
Seestrasse 153
Stäfa / ZH
Tel: 044 546 66 75
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'145 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 001315249000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km exl. Ablieferungspauschale / PWS |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 484 kW / 658 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 612 km |
| Battery capacity | 118.0 kWh |
| New price | CHF 291'800 |
| Price | CHF 291'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.