Sehr gepflegtes Fahrzeug, Total überholt, ab Service und MFK, unfallfrei, Nichtraucher, Schiebedach, Xenon, Klima, Radio Concert+ Bose
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'550 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1AC135 |
| Chassis Number (VIN) | WL |
| Cubic capacity | 1'781 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate/3000 km Auf Motor und Getriebe -Fr.2000.- |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 184'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 165 kW / 225 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 13 / 7 / 9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 223 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 55'600 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.