TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / NAVIGATION / TEMPOMAT / KAMERA / 8-FACH / LEDER
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Type approval number | 1MG639 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG AUFPREIS 500.- FR |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 125'050 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 6 / 7.3 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 59'700 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.