Parksensoren V+H, Adap. Tempomat, Navigation, Sitz- und Lenkradheizung
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'930 kg |
| Kerb weight | 1'745 kg |
| Trailer load braked | 725 kg |
| Car-Nr. | N-0000000115-552745 |
| Cubic capacity | 1'987 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Serviceaktivierte Toyota Garantie 10 Jahre/185'000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 164 kW / 223 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 19 g/km |
| Electric range | 67 km |
| Battery capacity | 13.6 kWh |
| New price | CHF 45'700 |
| Price | CHF 41'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.