Propre, carnet de service à jour, 2 clés, roues été/hiver sur jantes jaguar. Expertisé du jour.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 2'127 kg |
| Trailer load braked | 1'850 kg |
| Type approval number | 1ja294 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km Garantie moteur et boîte à vitesse du revendeur. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 145'669 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 177 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.5 / 5.2 / 6.1 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 163 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 73'800 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.