Expertise du jour + Service + Garantie 12 mois. Leasing ou financement possible. Frisch Ab MFK + 12 Monate Garantie.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'500 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1xl779 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | white |
| Mileage | 85'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5 / 3.5 / 4.1 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 106 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 53'800 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.