Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale véhicules utilitaires Granges-Paccot | Merbag
Route du Lac 6
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 06
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'317 kg |
| Car-Nr. | 003067135000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 4 |
| Battery capacity | 60.0 kWh |
| New price | CHF 60'976 |
| Price | CHF 42'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.