Sehr gepflegt und servicegepflegt - tolle Ausstattung - geräumiger Familienvan mit Kindersitzen integriert
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1SH627 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.8 / 5.4 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 141 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 45'100 |
| Price | CHF 27'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.