Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'410 kg |
| Kerb weight | 1'068 kg |
| Type approval number | 1HC586 |
| Chassis Number (VIN) | NLHDN51C2SZ360272 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 46 kW / 63 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 18'900 |
| Price | CHF 17'650 |
Note: actual equipment may differ from that listed.