85 Elroq, AHK, PLUS-Paket, Clever-Paket, Winterpaket, el. Heckklappe mit Virtual Pedal, Keyless, DAB+, NAVI, Matrix-LED-Scheinwerfer
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'181 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 797 |
| Warranty | 2 Monate 2 Jahre ohne Kilometerbegrenzung auf Fahrzeug 8 Jahre oder 160'000 km auf HV-Batterie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 11'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 531 km |
| Battery capacity | 82.0 kWh |
| New price | CHF 47'950 |
| Price | CHF 39'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.