Audi exclusive matt Lackierung Felsgrau-schwarz , Panoramadach , Keramikbremsanlage , BO Soundanlage , RS Auspuffanlage
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'385 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1AK741 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 87'769 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 441 kW / 600 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 301 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 220'000 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.