** ST Line ** AB-MFK ** Service gepflegt ** Navi ** Xenon ** Panoramadach ** Rückfahrkamera ** ACC ** PDC ** 8-fach bereift
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'839 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1fl899 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Gegen Aufpreis auf Motor und Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 64'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.